23 Ekim 2013 Çarşamba

lütfen.

herkesin bu kadar gergin olabilmesini anlamıyorum. ne olur sanki biraz daha olumlu konuşulsa? kendilerindeki gerginliğin etrafındakilere de yansıdığının  hiç mi farkında değiller?

aslında çok zor değil gerçekten mutlu olmak. enerjinizi yüksek tutun, küçük şeyleri sorun etmeyin hatta büyük sorunları da kafanıza takmamaya çalışın. çok klişe çok duyulmuş. her sorunu devamlı tekrar etmek, dillendirmek pekte yarar sağlayan bir durum değil. aksine sizin modunuzu düşürür ve etrafınızdakiler de bundan etkilenir. etraftakiler çok önemli değil diyorsanız bir düşünün, olumlu konuştuğunuz kaç kişi sizi terslemiştir ki?

valla zor değil. herkesin bi sorunu, problemi vs. biçok olumsuzluğu var bu net, dertleşmek başka bişey. ama her gün aynı şeyleri konuşmak aynı şeylerden yakınmak ne kadar doğru?

olumsuz kelime kullanmayın. hatta şöyle; olumlu kelimeler KULLANIN. cümlelerin olumlu olanlarını tercih edin. gerçekten işe yarıyor. ses tonunuza dikkat edin, çileden çıkmadığınız sürece bağırmanın insanlara kızmanın pek bi anlamı yok. bu davranış hayatınızın her dakikasında devam etsin.

pollyannacılık oynamıyoruz, bahsetmek istediğim bu değil. olumlu olmaktan kimseye zarar gelmez. düşünün, uygulayın, LÜTFEN.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder